گیربکس کرانویل sew چیست

معرفی گیربکس کرانویل sew

در دنیای صنعت دستگاه های مانند گیربکس کرانویل sew ‎ وجود دارد و هر دستگاهی که کار میکند، احتمالاً در دل خود از موتورهای مختلفی بهره می برد . شاید برخی از این موتورها به شکلی مستقیم و یا به واسطه ی تسمه توان خود را انتقال میدهند. اما غالبا وجود موتور ها با توان های مختلف که همگی دورهای بالا با گشتاور پایین تولید می کنند، نمی‌توانند نیروی لازم جهت گرداندن بسیاری از دستگاه های صنعتی را تامین کنند. از این رو به سیستمی نیاز می شود تا بتواند گشتاور را بهبود بخشیده و کنترل مطلوبی بر قدرت موتورها داشته باشد. گیربکس ها برای این منظور ساخته می‌شوند. برای اینکه بتوانند با ایجاد یک شرایط مطلوب برای موتور بدون آنکه در فرآیند قدرت دهی موتور فشار چندانی بر آن وارد شود، گشتاور مطلوب را استخراج کنند. البته محدودیت در مکان نصب و همچنین انواع الزامات در نحوه انتقال نیرو باعث خواهد شد تا گیربکس ها تحت شرایط مختلفی ساخته شوند که گیربکس کرانویل Sew یکی از این انواع است.


@title


همگی با مفهوم اهرم آشنا هستیم. سیستمی که باعث می شود تا نیرویی کم، کارهایی سنگین را انجام دهد. البته آن تعریف ابتدایی از اهرم در نگاه علمی جای خود را به خیل فراوانی از ابزارها و سیستم ها و دستگاه ها داده است و گیربکس ها یکی از همین اهرم ها در فضای جدید علمی صنعتی هستند که در زبان عامیانه به تعبیر جعبه دنده از آن یاد می‌شود.

گیربکس کرانویل sew میان موتور و تجهیزات صنعتی قرار می گیرند و وظیفه اصلی آنها در انتقال قدرت موتور تحت یک شرایط کنترل شده است تا بتوان در مهار قدرت و سرعت بالای موتور یک شرایط مطلوب ایجاد کرد. در واقع موتورها در دورهای استانداردی که عموما بسیار بالا هستند تولید می شوند، در مصرف های مختلف که نیاز به دورهای متفاوت و عموما پایین تری هستند الزاما باید از گیربکس ها در تولید این دورهای خاص استفاده کنیم. گیربکس کرانویل sew ‎ غالباً سرعت موتور را کاهش داده تا حرکت روان تر با گشتاور و قدرت بالاتری تولید کنند، که به اصطلاح به گیربکس های کاهنده معروف شده اند. البته گیربکس هایی نیز هستند که موجب افزایش سرعت میشوند که به آنها گیربکس افزاینده می گویند.

انواع گیربکس :

گیربکس ها انواع مختلفی جهت کاربردهای متفاوتی دارند:

گیربکس حلزونی

گیربکس آویزی

گیربکس خورشیدی

گیربکس کرانویل

گیربکس کرانویل sew

که در این مقاله قصد معرفی گیربکس کرانویل آن هم گیربکس کرانویل شرکت Sew را داریم.

گیربکس کرانویل پینیون

ساختار گیربکس کرانویل sew ‎ پینیون بسیار شبیه به گیربکس های شفت مستقیم میباشد. با این تفاوت که محور خروجی گیربکس نسبت به ورودی آن دارای 90 درجه اختلاف است. از این رو به این نوع از گیربکس ها به اصطلاح گیربکس‌های ۹۰ درجه می گویند. چرا که این گیربکس ها توان آن را دارند که انتقال گشتاور موتور را در زاویه ۹۰ درجه جابه‌جا کنند. البته گیربکس های کرانویل به نسبت گیربکس های شفت مستقیم گشتاور بیشتری را انتقال میدهند.

گیربکس کرانویل sew در انتقال نیرو در محورهای متعامد مفید می باشد. این گیربکس ها شامل دو بخش به نام های کرانویل و نوع دیگری به نام پینیون هستند که با یکدیگر زاویه ۹۰ درجه می سازند.

پینیون که دنده های مارپیچی مخلوطی دارد با موتور در ارتباط است و نیروی موتور را به گیربکس کرانویل sew که چرخنده ای مسطح و بزرگتر است انتقال میدهد. پینیون بسیار کوچک تر از گیربکس کرانویل sew است که این اختلاف سایز غالباً موجب کاهش قابل توجه سرعت در این نوع گیربکس ها می باشد.

گیربکس کرانویل فضای طولی کمتری را نسبت به گیربکس های شفت مستقیم اشغال میکنند. که این می تواند از ویژگی های قابل توجه باشد. البته خروجی گیربکس کرانویل sew غالبا به صورت هالو شفت است. لکن شرایط نصب فلنچ نیز وجود دارد.


@title


گیربکس کرانویل sew

گیربکس کرانویل sew ‎ ساخت کشور آلمان بوده که همانطور که باید از نام آن انتظار داشت قابلیت انتقال گشتاور در زاویه ۹۰ درجه را دارد.

شرکت آلمانی sew یک شرکت با برند جهانی است که در زمینه های صنعتی و اتوماسیون فعالیت می کند. Sew نامی آشنا برای فعالان صنعت است. در ایران نیز همچون دیگر کشورها این شرکت از محبوبیت و مقبولیت مناسبی برخوردار است و توانسته در زمینه های مختلف صنعتی و اتوماسیونی اعتباری برای خودش دست و پا کند. این شرکت در تولید گیربکس های مختلف بسیار توانمند است. تا جایی که این شرکت را به یکی از قطب های تولید گیربکس در جهان می‌شناسند. خلاقیت، کیفیت و دوام بالا از ویژگی های گیربکس های شرکت sew می باشد.

و اما گیربکس کرانویل sew، نام این شرکت معتبر نشانی است در جهت نشان دادن کیفیت و کارایی این گیربکس که به دلیل اطمینان مقبولی که دارد توانسته در کاربردهای متفاوت صنعتی استفاده ی فراوانی داشته باشد.

سری گیربکس های کرانویل sew در دو مدل دو استیجه و سه استیجه تولید میشوند که شامل مدل هایی مانند k29 – k19 – k49 – k39 برای دو استیجه وk37 – k47 – k57 k67 -k77 k87 برای سه استیجه می باشد.

این گیربکس ها با داشتن راندمان 90 درصد که راندمان بسیار بلایی است و توانایی کار با انواع الکتروموتورها طیف وسیعی از قابلیت های صنعتی را شامل می شود . گیربکس کرانویل sew در مدل های متنوعی مانند پایه دار و شافت دار و همچنین فلنچ دار ارائه می شوند. این گیربکس توانسته است با داشتن گواهی نامه ی استانداردهای مختلف قابلیت اطمینان مقبولی را در نزد صاحبان صنایع کسب کند.

از گیربکس کرانویل sew در صنایع مختلفی استفاده شده است. کارخانه های سیمان، کاشی و سرامیک، نساجی، صنایع معدنی، صنایع غذایی و صنایع خودرو سازی از مهمترین صنایعی هستند که علاقه زیادی به استفاده از این نوع گیربکس ها دارند.

شرایط تعمیراتی گیربکس کرانویل sew

گیربکس کرانویل sew اگر در شرایط سنگین کاری قرار نداشته باشد یعنی آنکه با توجه به توان گیربکس تحت بار باشد و سرویس و نگهداری خوب و منظمی داشته باشد، خیلی کم دچار استهلاک میشود. اما به هر حال هر گیربکسی دچار استهلاک شده و ممکن است نیاز به تعمیر و یا تعویض قطعات داشته باشد. وجود حجم قابل توجهی از گیربکس کرانویل sew ‎ در بازار ایران باعث شده است تا سطح مناسبی از قطعات یدکی و تعمیرکاران حرفه ای و خبره برای گیربکس های شرکت sew در ایران موجود باشد.