Command 'db' Has 0 Member(s) But 1 Result(s) Returned From DataBase!
کوپلینگ هیدرولیکی

کوپلینگ هیدرولیکی

کوپلینگ هیدرولیکی

کوپلینگ هیدرولیکی محصولی برای انتقال گشتاور از دو محور بوده که با مایع روان در ارتباط است. کوپلینگ هیدرولیکی سبب انتقال گشتاور نرم و بدون لرزش را فراهم می کند و ویژگی های آن باعث شده تا بیشترین تاثیر را در صنایع مختلف داشته باشد. از مزایای کوپلینگ هیدرولیکی می توان به استارت ماشین آلات به صورت نرم و بدون شوک، انتقال گشتاور بدون سایش، انعطاف پذیری فراوان و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود.

اطلاعاتی در مورد کوپلینگ هیدرولیکی:

شرکت تکنو صنعت در واقع با تکیه بر دانش افراد متخصص خود توانسته است گامی بلند در زمینه کوپلینگ هیدرولیکی بردارد. کوپلینگ هیدرولیکی با مواد استاندارد با کیفیت بالا ساخته می شود و مطابق با تمام الزامات استانداردهای جامع ترین جوامع بین المللی است. همچنین روش های تولید و کنترل دقیق محصول برای نصب در نظر گرفته می شود. بهتر است برای آشنایی و درک بهتر موضوع به توضیح مختصری از کوپلینگ بپردازیم.

هدف اصلی از کوپلینگ، پیوستن به دو قطعه تجهیزات در چرخش است. انتقال نیرو با این موارد به وسیله روغن برقرار می گردد. با انتخاب دقیق و نگهداری درست و مناسب از کوپلینگ، می توانیم هزینه هایی که در جهت تعمیر کوپلینگ صورت می گیرد را پایین آوریم.

کوپلینگ هیدرولیکی ، همچنین به عنوان اتصال مایع نامیده می شود، مکانیسمی است که در انتقال نیروی چرخشی از یک محور به محور دیگری کمک می کند . می توان گفت که از صفر تا صد فعالیت های مربوط به کوپلینگ هیدرولیکی به وسیله کارشناسان ما صورت می گیرد، تا بتواند نیاز مشتری را برآورده سازد. شرکت ما طی فعالیت های بسیار و طاقت فرسا سعی کرده است مرکز خدمات اصلی و اساسی در رابطه با این دستگاه باشد.

ساخت و ساز کوپلینگ هیدرولیکی به چه صورت می باشد:

کوپلینگ هیدرولیکی شامل دو عنصر چرخشی زیر است:

(الف) پمپ پره: آن را به یک محرک موتور متصل می شود. موتور بخار یا موتور الکتریکی.

(ب) دونده توربین: آن به شفت محور متصل است.

تمام خطوط شفت بر اساس انتقال گشتاور از موتور به پروانه طراحی شده اند. این گشتاور پروانه را چرخانده و حرکت ایجاد می کند. به همین دلیل گشتاور باید منتقل شود تا حداکثر کارایی موتور را افزایش دهد. کوپلینگ هیدرولیکی عمدتا از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. نگهداری و تعمیر کوپلینگ هیدرولیکی به صورت خدمات در زمینه چرخ های داخلی و همچنین چرخ های خارجی انجام می گیرد. با استفاده مفید و درست از کوپلینگ هیدرولیکی با کیفیت می توان به موتور دو برابر نیرو وارد کرد. اگر زمانی برای دستگاه مشکلی پیش بیاید، خبر خوب این است که کوپلینگ دارای این قابلت می باشد که از صدمه وارد کردن به موتور جلوگیری کند.

اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره هیدروکوپلینگ voith هستید به این صفحه مراجعه کنید.


مزایای کوپلینگ هیدرولیکی

این دستگاه با کیفیت میتواند با شوکی ظرفیت نیرو موتور را افزایش دهد. در طول راه اندازی های طولانی، اتصال مایع به موتور اجازه می دهد تا سرعت کامل را قبل از بارگیری افزایش دهد و موجب کاهش گرمای جریان و جلوگیری از گرمای بیش از حد شود.انتقال قدرت کوپلینگ هیدرولیکی بین عناصر ورودی و خروجی انجام می گیرد. کوپلینگ هیدرولیکی طوری طراحی شده که در کوتاهترین زمان نصب شود. همچنین مجهز به یک سیستم آب بندی است. یکی از مزایای مهم کوپلینگ هیدرولیکی صرفه جویی در میزان استفاده از انرژی می باشد. نکته جالب در مورد این محصول این است که با کاهش سرعت موتور، مصرف برق نیز به صورت خودکار کاهش می یابد.

کوپلینگ هیدرولیکی که با نام (Fluid coupling) یا سیال نیز نامیده می‌شود در صنایع مختلف از خودروهای اتوماتیک تا صنایع محرک و دریایی و بسیاری موارد دیگر کاربرد دارد.

این دستگاه بر مبنای عملکرد هیدرودینامیکی یا هیدروکینتیکی ساخته شده و به منظور انتقال توان مکانیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قطعه مانع از اتصال مکانیکی بخش های محرک و متحرک شده اما نیرو را بین آنها انتقال می‌دهد. به این ترتیب و با استفاده از روغن‌های هیدرولیک ضمن تبادل نیرو مانع از استهلاک ماشین‌ها و تجهیزات صنعتی شده و از تجهیزات سامانه‌های برق را از بروز شوک‌های شدید محافظت می‌کند.

برند تکنو صنعت عرضه کننده انواع کوپلینگ هیدرولیکی و نامی معتبر در این عرصه است.

در نوشتار زیر به بررسی این موضوع و معرفی ویإگی‌ها و مزایای کوپلینگهای هیدرولیکی یا سیال می‌پردازیم.

هیدروکوپلینگ جمله قطعات مفید و کارآمد در بسیاری از ماشین آلات صنعتی و دریایی است که جهت انتقال توان مکانیکی موتور در مسیر حرکت مورد استفاده است. 

کوپلینگ هیدرولیکی یا کوپلینگ سیال هم‌چنین نقش اتصال جوش هیدرولیکی را ایفا کرده و برای انتقال قدرت چرخشی از یک شافت به دیگری با استفاده از مایع انتقال یا روغن هیدرولیک عمل می‌کند. 

این قطعه دارای تغییر سرعت پایدار در حوزه وسیعی است که با تغییر پرشدن روغن در صنایع گوناگون از جمله سیستمهای انتقال اتومبیل و پیشران دریایی کاربرد دارد.

در نهایت از کوپلینگ هیدرولیکی در نقش جایگزین کلاچ مکانیکی نیز استفاده می‌شود.

کاربرد هیدروکوپلینگ دارای مزایایی مانند هماهنگ‌سازی موتورها در دسته‌های چندتایی، عدم شروع ناگهانی موتور، گشتاور کنترل شده در شتاب، انعطاف پذیری در کنترل‌ها، کاهش فشار مداوم و محدود کردن بار در طیف بسیار وسیع جهت ایمنی موتورها و ماشین است.

کوپلینگ هیدرولیکی هم‌چنین قادر به کنترل چندین موتور بوده و اطمینان کارایی در تجهیزات صنعتی را افزایش می‌دهد.

در کنار همه این ویژگی‌های مفید، کوپلینگ هیدرولیکی راندمان بالاتری نسبت به سایر نمونه‌ها داشته و قیمت پایین‌تری نیز دارد.

تکنو صنعت، برند پیشتاز در عرضه نمونه‌های متنوع تجهیزات  قطعات صنعتی است که با تولید و عرضه انواع کوپلینگ هیدرولیکی، گامی مهم در پیشبرد اهداف صنایع دریایی، پیشران و خودروسازی برداشته است.


کوپلینگ هیدرولیکی و کارکرد آن

در قرن اخیر صنایع بزرگ بر مبنای دانش فنی روز دنیا و استفاده از تجهیزات مورد نیاز پایه‌گذاری شده و چهره دنیا را دستخوش تغییرات جدی کرده‌اند. برای استفاده بهینه از این تجهیزات و راه‌اندازی و ساماندهی صنایع، نیاز به قطعاتی وجود دارد که نقش رابط یا بهبود دهنده را در این میان ایفا می‌کنند. کوپلینگ هیدرولیکی یکی از این قطعات است که نقش مهمی در اتصال بین دو شفت محرک و متحرک ایفا می‌کند. این اتصال بدون تغییر گشتاور صورت می‌گیرد و در آن برای سهولت کار از روغن‌های معدنی استفاده می‌شود. 

دستگاه انتقال گشتاور شامل یک پمپ گریز از مرکز در نقش عضو محرک، یک مدار گردش که با سیالی مناسب پر شده و یک توربین به عنوان عضو متحرک است که همگی داخل یک پوسته قرار دارند. 

مجموعه‌ای که انرژی مستقیم بین پمپ و توربین را فراهم کرده در یک عملیات کامل، مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. دستگاه انتقال قدرت هیدرودینامیکی هم‌چنین از به هدر رفتن انرژی مصرفی در سیستم نیز جلوگیری می‌کند.                 

انتقال هيدروليكي با نام مبدل گشتاور یا Torque convertor شناخته می‌شود که در آن گشتاور انتقالي ضمن كار قابل تغییر بوده و با استفاده از کوپلینگ هیدرولیکی شکل می‌گیرد.

 

آشنایی با ویژگی‌های کوپلینگ هیدرولیکی

کارکردهای کوپلینگ در صنایع گوناگون فراوان و پیچیده بوده و از این قطعه کلیدی استفاده‌های زیادی صورت می‌گیرد. نوع هیدرولیکی این کوپلینگ‌ها از ویژگی‌های کاربردی خاصی برخوردار است که در این بخش به مرور آنها می‌پردازیم:

موتورهای صنعتی با وجود کوپلینگ هیدرولیکی، با یک زمان تاخیر شروع به‌ کار می‌کنند. این موضوع تجهیزات را در برابر آسیب‌های ناشی از تنش شروع اولیه ناگهانی مصون می‌کند.

کوپلینگ سیال تلفات انرژی و خسارات ناشی از سایر روش‌های انتقال قدرت را به میزان بالایی کاهش می‌دهد. 

این نوع کوپلینگ مانع از شروع ناگهانی کار موتور شده و اصطکاک و سایش قطعات بر یکدیگر و اثرات ناشی از آن را کاهش می‌دهد. 

کوپلینگ هیدرولیکی عملکرد لرزش پیچشی و تاثیر آن را در تجهیزات صنعتی تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

کوپلینگ هیدرولیکی با یک عملکرد خاص انرژی مستقیم بین پمپ و توربین را فراهم می‌کند.


استفاده از روغن معدنی در کوپلینگ هیدرولیکی و تاثیرات آن

اصلی‌ترین و مهم‌ترین عملکرد کوپلینگ هیدرولیک، جلوگیری از اتصال مکانیکی و سخت بین محرک و گیربکس در یک سازه یا موتور مکانیکی است. موردی که با مزایای فراوان از افزایش راندمان تا محافظت از دستگاه در برابر سایش و استهلاک همراه است. 

کوپلینگ هیدرولیکی مانع از تماس مستقیم بین بخش متحرک یا گردنده با نام گیربکس و بخش محرک یا موتور گردان می‌شود. به این ترتیب هر دو این بخش‌ها یعنی موتور و دستگاه متحرک در برابر ضربه و آسیب ناشی از وارد آمدن بارهای ناگهانی محافظت می‌شوند. 

در این میان کاربرد روغن‌های ویژه این کار موسوم به روغن معدنی یا روغن هیدرولیک، کار انتقال نیرو بین محرک و متحرک را تسهیل کرده و سرعت می‌بخشد. به‌علاوه امکان وارد آوردن تا 2 برابری نیرو را بدون بروز آسیب به قطعات فراهم می‌کند. در این صورت وجود روغن باعث بکسوات در فضای داخلی کوپلینگ شده و مانع از بریدن شافتیا سوختن موتور می‌شود. این کار با ممانعت از وارد شدن مستقیم نیرو و بار اضافه به موتور صورت گرفته و نقش مهمی در حفظ کیفیت موتور دارد.

 

سخن پایانی

استفاده از تجهیزات و قطعات مفید و موثر در صنایع گوناگون همواره نقش مهمی در پیشبرد اهداف و بهبود عملکرد آنها داشته است. کوپلینگ هیدرولیکی از تجهیزات کاربردی پرمصرفی است که از صنایع دریایی تا خودروسازی و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده بوده و نقش مفید و موثری ایفا می‌کند. 

برندهای عرضه کننده معتبر کوپلینگ هیدرولیکی نظیر تکنو صنعت نیز با توجه به اقبال بالای مشتریان در صنایع گوناگون، مراحل مختلف از طراحی تا تولید این محصول را ارتقاء داده و دست به کار عرضه نمونه‌های کیفی از این محصولات شده‌اند. 

علاوه بر این، ارائه توضیحات و عرضه دانش فنی کارکرد انواع کوپلینگ نیز از دیگر مواردی است که در سایت مجموعه تکنو صنعت به آن دست می‌یابید. پیشنهاد ما برای کاربران، مراجعه به این مجموعه و استفاده از خدمات پشتیبانی و نیز مشاوره رایگان در زمینه ثبت سفارش این محصولات است. 

اگر به دنبال کوپلینگ موتور هستید به این صفحه مراجعه کنید.

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!


مقالات مرتبط