معرفی گیربکس دور متغیر SEW

گیربکس دور متغیر SEW

گیربکس دور متغیرsew ‎همانطور که از نامش مشخص است در طول فرایند می تواند دور موتور را افزایش یا کاهش داده و آن را مدیریت نماید. در شرایط حساس تصور کنید نیاز است که دور دستگاه شما حین کار تغییر کند و اگر تدبیری برای آن اندیشیده نشود چه مشکلاتی ممکن است به وجود بیاید. بنابراین گیربکس های دور متغیر در صنایع مختلفی کاربرد دارند. البته تغییر دورها را می توان با خاموش نمودن دستگاه و تغییر عملکرد آن نیز انجام داد. اما در این شرایط بسیار راندمان کاهش پیدا می کند و هزینه های جانبی بسیار افزایش پیدا می کند.

اساسا گیربکس دور متغیر SEW برای این تولید شده است که تغییر دور در حین کار داشته باشیم و توصیه این است که به هیچ وجه هنگامی که دستگاه خاموش است اقدام به تغییر دور آن ننمایید البته برای مدل های خاص این دستگاه چنین خاصیتی قرار داده شده است. در گیربکس دور متغیر SEW میتوان هم به صورت دستی و هم به صورت الکترونیکی و از راه دور، سرعت چرخش موتور گیربکس را تحت کنترل داشت. البته کاربرد اصلی این گیربکس برای مدیریت سرعت چرخش موتور است و در مورد فرکانس ها عملیات خاصی انجام نمی دهد.

همانند سایر گیربکس ها که نام های مختلفی دارند گیربکس دور متغیر SEW نام های خاصی دیگری دارد. گیربکس دو طبقه یا گیربکس متغیر کاهنده و افزاینده نام هایی است که برای این گیربکس گذاشته اند.

گیربکس دور متغیر SEW چیست؟

برای معرفی گیربکس دور متغیرsew ‎ بهتر است کاربرد آن را بیان نماییم سپس تعریف آن به صورت اتوماتیک برای شما مشخص می شود. فرض کنید می خواهید قطعه ای را تولید کنید یا کاری را انجام دهید که موتور دستگاه شما قرار است در طول کار سرعت و دورش کاهش یا افزایش پیدا کند مانند دوک های نخ ریسی. برای این کار نیاز به چرخ دنده ای دارید که یا به صورت دستی یا در حالت الکترونیکی و از راه دور سرعت چرخش موتور را کم و زیاد کند. در این حالت باید از گیربکس دور متغیر SEW استفاده نمایید.

قطعا تا حدود زیادی برای شما مشخص گردید که گیربکس دور متغیر چیست. تعریف این گیربکس ها در نوع عملکردشان نهفته است. گیربکسی که می تواند سرعت چرخش موتور خود را کنترل کند و کاهش یا افزایش دهد.

یکی از معروفترین برندهای موجود در بازار گیربکس دور متغیر SEW می باشد. این دستگاه توسط کمپانی بزرگ SEW آلمان تولید می شود. این شرکت بیش از 80 سال است که اقدام به تولید گیربکس، اینورتر و ... می نماید. از لحاظ قدرت شرکت بر اساس آمار سازمان های بین المللی شرکت SEW به عنوان دومین شرکت بزرگ دنیا شناخته می شود.

کاربرد گیربکس های دور متغیر SEW

در هر دستگاه یا تجهیزاتی که نیاز است سرعت و دور چرخش موتور به تناوب تغییر نمایید باید از گیربکس های دور متغیر استفاده نمود. اما اینکه از چه برندی برای پیشبرد کارهای خود استفاده کنید انتخاب های زیادی در بازار دارید به همین خاطر توصیه ما این است پس از مطالعه این مقاله اقدام به تصمیم گیری نمایید تا از مزایا و ویژگی های گیربکس دور متغیر SEW اطلاع داشته باشید.


@title


کاربرد گیربکس های دور متغیر SEW:

گیربکس دور متغیرsew ‎برای استفاده در دستگاه های بسته بندی اتوماتیک به علت تغییر اندازه بسته ها و تغییر سرعت دور

• گیربکس دور متغیر SEW جهت دستگاه های سنگ بری و افزایش و کاهش سرعت برای برش سایزهای مختلف سنگ ها

• گیربکس دور متغیر جهت ماشین های نخ ریسی و دوک ها برای باز کردن و جمع شدن سریع و منظم نخ ها

• گیربکس دور متغیر برای سیم پیچی اتوماتیک در قطعات مختلف

• گیربکس دور متغیر SEW برای رنگرزی پارچه و نخ با سرعت های متفاوت

همچنین سایر کاربرد های گیربکس دور متغیر SEW را می توان موارد زیر دانست:

• گیربکس دور متغیر برای نوشابه سازی

• گیربکس دور متغیر برای صنایع نساجی

• گیربکس دور متغیر SEW برای استفاده در رولینگ فولاد

• گیربکس دور متغیر برای نوار نقاله ها

• گیربکس دور متغیر برای صنایع گونی بافی

• گیربکس دور متغیر SEW برای صنایع پلیمری

مزایای استفاده از گیربکس های دور متغیر SEW

اگرچه گیربکس های دور متغیر SEW دارای ساختار ساده ای هستند اما توان آنها بسیار بالا می باشد. همچنین استحکام و مقاومت آن ها در شرایط مختلف طبق تست های صورت گرفته بسیار عالی بوده است اگر بخواهیم مزایای این محصولات را به صورت کلی بیان نماییم می توانیم به موارد زیر اشاره نماییم:

• اولین مزیت این گیربکس دور متغیر SEW امکان فعالیت آن در دو حالت دستی و کنترل از راه دور وجود دارد. در نمونه های عادی و کاربردهای آن می توانید از مدل دستی محصول استفاده کنید و در کاربردهای صنعتی و حساس از گیربکس های با قابلیت کنترل از راه دور استفاده کنید.

• مزیت دوم گیربکس دور متغیرsew ‎ سر و صدای پایین آن در هنگام کار و میزان نویز بسیار کم می باشد به صورتی که اندازه آن حتی از میزان نویز استاندارد بسیار کمتر تعریف شده است.

• قابلیت تنظیم سرعت در دو حالت روشن و خاموش را می توان سومین مزیت محصول دانست. البته در بعضی از سری های این محصول این امکان قرار داده شده است. در این شرایط شما می توانید با خیالت راحت هنگامی که دستگاه خاموش است اقدام به تنظیم سرعت موتور نمایید.

• مزیت شماره 4 گیربکس دور متغیر SEW این است که قیمت آن در بازار بسیار مناسب می باشد و امکانات و کارایی بسیار بالایی برای دستگاه ها مورد نظر ایجاد می کند.

• گیربکس دور متغیر به دلیل اینکه گشتاور شروع را افزایش می دهد توان بالایی دارد. همچنین برای دستگاه هایی که امکان انفجار را دارند این نوع گیربکس ها استحکام بالایی از خود نشان داده اند. بنابراین مزیت پنجم این گیربکس ها توان بالا و استحکام بالا در شرایط انفجاری می باشد.

تعمیر و نگه داری گیربکس دور متغیر SEW

گیربکس دور متغیرsew ‎دارای طول عمر بالایی هستند اما باید در نگه داری انها نیز موارد پایه ای را رعایت نمود مانند شرایط نصب موتور در حالت کالیبره بودن و روغن کاری قطعات و چرخ دنده ها به صورت متناوب. بهتر است قبل از اجرایی کردن گیربکس در قطعات بزرگتر است آن را به صورت تستی روشن نمایید تا عملکرد موتور آن را تایید کنید.

منبع