هیدروکوپلینگ voith

هیدروکوپلینگ voith یکی از قطعات ضروری برای تجهیزات در صنایع مختلف است و کاربرد آن در میان انواع ماشین آلات حیاتی می باشد. هیدروکوپلینگ voith نیز که از برند های مطرح و استاندارد می باشد در بازار عرضه می گردد. آنچه اهمیت دارد شناخت ویژگی ها و نحوه عملکرد این قطعه است که در ادامه به آن پرداخته خواهد شد.

هیدروکوپلینگ voith چیست؟

گروه Voith یک شرکت جهانی فناوری است. Voith با سبد گسترده ای از سیستم ها، محصولات، خدمات و برنامه های دیجیتال خود، استانداردهایی را در بازارهای انرژی، نفت و گاز، کاغذ، مواد اولیه و حمل و نقل و خودرو تنظیم می کند.

یکی از محصولات شرکت voith که در زمینه انتقال نیرو می باشد هیدروکوپلینگ voith می باشد.

هیدروکوپلینگ voith اتصال و راه حل های سیال را برای راه حل های بسیار کارآمد و قابل اعتماد سیستم درایو برای صنعت معدن ارائه می دهد.

اتصال جوش یا هیدرولیک مایع وسیله ای است که برای انتقال نیرو از یک شافت به شافت دیگر با استفاده از شتاب و کاهش مایعات هیدرولیکی استفاده می شود. اتصال سیال بر اساس اصول هیدروژنتیکی است و نیاز دارد که سرعت خروجی کمتر از ورودی باشد. به این تفاوت سرعت ، slip گفته می شود.هیدروکوپلینگ voith سیستم درایو را از آسیب حتی در شرایط کار شدید و سخت محافظت می کند. هیدروکوپلینگ voith یک فرایند تولید مداوم را تضمین می کند.

اتصالات مایع هیدروکوپلینگ voith برای درایوها:

هیدروکوپلینگ voith عملکرد قابل اعتماد برای مسافت های طولانی دارد. محافظت از کمربند و کلیه اجزاء درایوها به وسیله هیدروکوپلینگ voith امکان پذیر می باشد. هیدروکوپلینگ voith کارکرد آسان درایوهای چند موتوره را فراهم می کند. عملیات ایمنی در هر نقطه صورت می پذیرد.

قطعات ضروری هیدروکوپلینگ voith شامل چه مواردی است؟

بخش ورودی به عنوان پروانه ای شناخته می شود که به عنوان پمپ عمل می کند.بخش محور (خروجی) معروف به دونده یا روتور است که به عنوان یک توربین عمل می کند.

اصل کار هیدروکوپلینگ voith مایع :

با شتاب موتور که به سرعت در حال اجرا است، پروانه شروع به پمپاژ روغن به صورت سانتریفیوژ به دونده ثابت می کند. انتقال روغن توسط حباب پروانه مخروطی پراکنده شده و باعث افزایش تدریجی گشتاور می شود و به موتور اجازه می دهد تا به سرعت حرکت کند.


مزایا اتصال سیال در هیدروکوپلینگ voith :

انتقال برق در هیدروکوپلینگ voith عاری از لرزش و سر و صدا است.

انتقال برق حتی در شرایط سخت با هیدروکوپلینگ voith هموار است.

موتور تخلیه می شود.

محافظت از بار اضافه با هیدروکوپلینگ voith امکان پذیر است.

حداکثر گشتاور را می توان با تغییر مقدار روغن پر شده در پوشش تنظیم کرد.

در هیدروکوپلینگ voith اتصال جوش سیال هم در کاربردهای عمودی و هم به صورت افقی قابل استفاده است.

معایب هیدروکوپلینگ voith چیست؟

هنگامی که شافت ورودی و شافت محور در همان سرعت زاویه ای چرخانده می شوند، اتصال مایع نمی تواند گشتاور ایجاد کند. در شرایط ایستاده ، اتصال در هیدروکوپلینگ voith باعث می شود انرژی که به عنوان گرما از بین می برد منجر به آسیب شود.

چرا سرعت خروجی اتصال مایع در هیدروکوپلینگ voith همیشه پایین تر از سرعت ورودی است؟

برای اینکه در هیدروکوپلینگ voith جریان سیال از پروانه به روتور جریان می یابد ، ضروری است که بین سرعت و بین اسلایدها تفاوت وجود داشته باشد. لغزش در هیدروکوپلینگ voith یک ویژگی مهم و ذاتی برای یک اتصال مایع است که منجر به چندین مزیت می شود. با افزایش لغزش در هیدروکوپلینگ voith ، مایعات بیشتری از پروانه به روتور منتقل می شود بنابراین گشتاور بیشتری منتقل می گردد.

معرفی محصول هیدروکوپلینگ voith

هیدروکوپلینگ voith

محصولات شرکت voith به طور مداوم در زمینه های کاربردی دشوار و از جمله انتقال نیرو در حال توسعه بوده و طراحی نوآورانه در این محصولات کاملا به چشم می خورد. هیدروکوپلینگ voith محصولی جدید و کاربردی است که در پروژه های با موتور های الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرد. به خصوص زمانی که به دنبال انتقال بیشترین قدرت و اطمینان بالا است، استفاده از هیدروکوپلینگ voith توصیه می شود. این برند مزایای منحصر به فرد خود را در میان میلیون ها برند در سراسر جهان ثابت کرده است.

مزیت استفاده از هیدروکوپلینگ voith

با استفاده از هیدروکوپلینگ voith می توان به راحتی وسایل نقلیه بزرگ و کوچک را راه اندازی نمود و شتابی متعادل را از آن ها بدست آورد. همچنین در هنگام استفاده از این محصول نیازی به راه اندازی موتور نبوده و بدون نیاز به تغییر موتور، امکان کنترل گشتاور در هنگام راه اندازی وجود دارد و در نتیجه مصرف انرژی کاهش خواهد یافت.

جذب شوک موثر از سایر قطعات یکی از وظایف اصلی و مهم هیدروکوپلینگ voith به شمار می رود و می توان با این قطعه از آسیب به سایر قطعات موتور و محور ها جلوگیری نمود. در صورت اضافه بار نیز از موتور محافظت شده و بر اساس همین ویژگی امکان ایجاد خطرات را برای کاربران کمتر می کند. اهمیت استفاده از هیدروکوپلینگ voith باعث شده تا برند های مختلفی دست به تولید این محصول بزنند و به همین دلیل تنوع انتخاب در محصولات برای افراد بالاست.


@title


موارد مورد نیاز برای انتخاب هیدروکوپلینگ

مسائل مختلفی هنگام انتخاب هیدروکوپلینگ voith باید در نظر گرفته شود. در ابتدا مهم ترین موردی که توجه به آن یک ضرورت به حساب می آید هدف از استفاده ی هیدروکوپلینگ voith می باشد. نوع پروژه ای که باید این قطعه در آن به کار رود پیش از هر چیز باید مشخص گردد. پروژه های از قبل طراحی شده عموما قطعه مشخص شده ای را استفاده می کنند و برنامه های در حال طراحی باید بسته به نیاز و نوع عملکرد و کاربری دستگاه این قطعه را تهیه نمایند.

بعد از انتخاب نوع قطعه ظرفیت انتقال گشتاور می بایست بررسی گردد. از آنجا که تنوع قطعات در هیدروکوپلینگ voith بسیار زیاد است لذا می بایست این ظرفیت بررسی گردد. برای موتور های کوچک ظرفیت انتقال گشتاور باید پایین باشد اما این موضوع برای صنایع و تجهیزات سنگین مهم تر است و انتقال گشتاور بالا مد نظر خواهد بود. قطر سوراخ در هیدروکوپلینگ مسئله ای دیگر است که نیازمند بررسی خواهد بود. از آنجا که این قطعه وظیفه ی اتصال دو محور یا شفت را بر عهده دارد لذا اتصال به دو محور از طریق دو سر هیدروکوپلینگ voith انجام می شود. اتصال صحیح این دو به یکدیگر اصلی است که هنگام انتخاب هیدروکوپلینگ voith مد نظر قرار خواهد گرفت.

روش نصب نیز در این قطعه اهمیت دارد و بسته به نوع دستگاه و کاربری آن می توان از هیدروکوپلینگ voith به صورت عمودی، افقی و یا حتی زاویه دار استفاده نمود. سرعت و نامیزانی یکی دیگر از مسائلی است که در انتخاب این قطعه نقش ویژه ای ایفا می کند. از آنجا که اغلب این قطعات تنها قادر به انعطاف در درجه ای از نامیزانی قرار دارند لذا برای افزایش عملکرد بهینه باید به این موارد نیز توجه نمود.

به طور کلی از آنجا که هیدروکوپلینگ voith از جمله قطعاتی است که به صورت روان گشتاور را منتقل می کند لذا انتخاب آن درجه اهمیت زیادی دارد و بر کارایی هر برنامه ی در حال اجرا خواهد افزود و به همین دلیل باید پیش از انتخاب به موارد متعددی توجه نمود.


@title


طراحی و عملکرد هیدروکوپلینگ

مهم ترین محدودیت هایی که هنگام استفاده از هیدروکوپلینگ voith وجود دارد، تحرک جرم اینرسی، محدودیت گشتاور و فرکانس آغازین می باشد. در واقع نوع اتصالات می تواند بر این موارد اثر بگذارد و از جمله دلایلی که این محدودیت ها را به وجود می آورد، عدم شناخت ویژگی های هیدروکوپلینگ voith می باشد.

انتخاب کوپلینگ مناسب برای هر عامل حرکتی بر اساس قدرت و سرعت موتور درایو انجام می شود. با ایجاد نیرو و سرعت مورد نیاز می توان به راحتی اندازه مناسب اتصالات را مشخص نمود. اما آنچه بیش از بقیه موارد اهمیت دارد، شناخت طراحی و نحوه عملکرد هیدروکوپلینگ می باشد.

اصل فوتینگر در هیدروکوپلینگ ها اجرا می شود و قطعات اصلی آن شامل دو چرخ دارای دندانه است که یکی از آن ها چرخ و دیگری توربین نامیده می شود. همچنین این قطعه شامل یک پوسته بیرونی از جنس چدن می باشد که از مایع درون آن محافظت خواهد نمود و حرکت مایع را تسریع می بخشد. دو چرخ به صورت مکمل در رو به روی یکدیگر قرار می گیرند و انتقال گشتاور نیز از میان این قطعات صورت می گیرد.

هیدروکوپلینگ voith دارای یک یک مایع است که به صورت ثابت بوده و تنها با به جریان یافتن آن، انتقال گشتاور انجام می شود. از سمت موتور دستگاه انرژی به مایع رسیده و آن را تبدیل به انرژی جنبشی می کند و در انتهای این قطعه نیز انرژی جنبشی به محور یا شافت رسیده و تبدیل به گشتاور می شود.

هنگامی که به عملکرد هیدروکوپلینگ voith توجه می شود، در می یابیم که تبدیل انرژی ها با وجود مایع درون این قطعه بدون سایش و ضربات سنگین خواهد بود. همچنین امکان ایجاد شتاب معین در ابتدای راه اندازی موتور وجود دارد و با جریان یافتن سیال می توان شتاب را نیز تغییر داد. در این حالت با این روش انتقال گشتاور به منظور حرکت سایر اجزا به سادگی انجام می شود و کمترین کنش با محیط اطراف به وجود می آید. از طرفی با این اتصال امکان کوتاه شدن استراحت موتور وجود دارد زیرا بار و فشار اضافی بین قطعات توزیع شده و در نتیجه به کارکرد مداوم دستگاه منجر می شود.

بنابراین عملکرد هیدروکوپلینگ voith را می بایست در رابطه با سایر قطعات بررسی نمود و در نتیجه بررسی میزان خصوصیات و ویژگی های این قطعه اهمیت زیادی دارد. برای تهیه ی هیدروکوپلینگ voith لازم است تا خریداران انواع مختلف این محصول را بررسی نموده و متناسب با پروژه ی خود از میان آن ها انتخاب نمایند. خدمات پس از فروش برند voith نیز در مراکز معتبر و نمایندگی های فروش ارائه می گردد.