مزایا و ویژگی های کوپلینگ هیدرولیکی

اتصالات امن با کوپلینگ هیدرولیکی

آیا می دانید با اتصالات کوپلینگ هیدرولیکی می توان عملیات مشخصی را از طریق یک سیستم الکترونیکی کنترل نمود؟ آیا می دانید بدون نیاز به تماس و یا نگه داری می توان روی این اتصالات نظارت داشت؟

از آنجا که یک کوپلینگ هیدرولیکی می تواند با کنترل حرارتی و سوکت های ایمنی سوپاپ در محفظه اتصال، حفاظت بیشتری را در مقابل فشار بیش از حد فراهم نماید، لذا از این قطعه در موارد مختلفی استفاده می شود.

اهمیت استفاده از یک کوپلینگ به حدی شده است که برخی از تجهیزات بدون استفاده از این قطعه کار نمی کنند و از طرفی کاربرد آن ها محدود و کند خواهد شد. یکی از برنامه های کاربردی سخت و نگران کننده، کاربرد اجزای درایو و ماشین های پردازش است که با وجود کوپلینگ هیدرولیکی دسترسی به آن آسان شده است. این مدل از کوپلینگ شروع و حداکثر گشتاور را در درایو محدود کرده و به عنوان یکی از کمک اولیه برای موتور و حفاظت از اضافه بار در یک حادثه عمل خواهد نمود.

همچنین باعث از بین رفتن یا جدا سازی نوسانات چرخشی را در موتور فراهم کرده و در نتیجه نیرو های باز سازی را به حداقل ممکن خواهند رساند.

کوپلینگ هیدرولیکی بر اساس اصل فوتینگر کار می کند. قطعات اتصال در سمت ورودی و خروجی به صورت مکانیکی به یکدیگر متصل نیستند و از این رو بدون پوشش می باشند. گشتاور توسط حرکت مایع در شفت منتقل می شود و توسط پره های شعاعی شتاب می گیرد.


@title


مزایای استفاده از کوپلینگ هیدرولیکی

·شروع و راه اندازی ماشین آلات و سیستم های نقاله به صورت نرم و بدون شوک

·انتقال گشتاور بدون سایش که باعث می شود موتور های احتراق داخلی با یک بار اتصال شروع به کار کنند

·محدودیت گشتاور در هنگام راه اندازی و در صورت اضافه بار توسط سایر اجزای سیستم کنترل می شود

·شتاب دهی به توده های بزرگ بدون استفاده از موتور های بزرگ با کوپلینگ هیدرولیکی

·حفاظت از درایو در برابر بار های بالا با روش های مرکز سوئیچینگ و عملیات معکوس

·جداسازی عالی از ارتعاشات و خم شدن شوک

·انعطاف پذیری لرزه ای که عمدتا در درایو های با لرزش خطرناک وجود دارد.

·مناسب برای محیط های بالقوه انفجاری به علت رعایت استاندارد های مختلف در این محصول


@title


زمینه های کاربرد کوپلینگ هیدرولیکی

صنایع سیمان و معدن به عنوان: تسمه نقاله، نوار نقاله پیش ساخته شده، آسانسور سطل، آسانسور لوله، کوره دوار، تخلیه انبار، میلز عمودی، بیل، سنگ شکن، دستگاه غلتک و جدا ساز، صنایع نفت و گاز: پمپ، فن، کمپرسور، کندانسور هوا، تولید برق به عنوان: خازن هوا، ژنراتور، برج خنک کننده ، مواد شیمیایی و دارویی: خشک کن ها، لوت ترانس، پمپ ها و کمپرسور ها، میکسر ها، برج های خنک کننده، مخلوط کننده ها، راکتور ها،صنایع تولیدی کاغذی از قبیل: جارو برقی، ضایعات کاغذ، بخش مرطوب در این صنایع، بخش خشک، تصفیه گیاهان، آب و فاضلاب شامل: آیراتور و پمپ آب پیچ، صنایع غذایی و نوشیدنی به عنوان: لاتیر تونز، راکتور، مخلوط کننده و میکسر، در کارخانه های قند و شکر از قبیل ژنراتور، استخراج گیاهان، آسیاب قند، تجهیزات حرکت چغندر، حمل و نقل مسافر: در اتومبیل های کابلی

دیگر زمینه های کاربرد شامل: سنگ شکن برای چوب، فلزات و سنگ، دستگاه های جمع آوری و موقعیت یاب

اساس کار کوپلینگ هیدرولیکی بر مبنای حفاظت از اضافه بار و مهار ارتعاش ها در تجهیزات بنا شده است. این قطعات از تجهیزات درایو شما محافظت می کند و بهره وری سیستم را افزایش خواهد داد. معمولا کوپلینگ هیدرولیکی دارای دو نوع مدار است که مدار های موازی اغلب بیش از دو برابر انتقال قدرت دارند. پوشش استفاده شده در این موارد، چدن بوده که می تواند در زمینه عملیاتی کمتر مستهلک شود و طول عمر آن را افزایش خواهد داد.


@title


اصول کار انتقال توسط کوپلینگ هیدرولیکی

کوپلینگ هیدرولیکی همانند یک سیستم گردش خون در بدن انسان کار می کند و قدرت مکانیکی را از موتور به وسیله جریان سیال انتقال خواهد داد. این اتفاق به وسیله دو چرخ دنده صورت می گیرد. چرخ اولیه به موتور متصل شده و مانند یک پمپ چرخشی عمل می کند.

چرخ ثانویه نیز به فرمان یا دستگاه رانده شده متصل است و مانند یک توربین عمل خواهد نمود. انتقال قدرت متناسب با آنچه در مدار کار نیاز است منتقل خواهد شد. در نتیجه جداسازی مکانی از درایو و فرمان از طریق کوپلینگ هیدرولیکی انجام می شود و با این روش انتقال قدرت بودن سایش و یا تحریک لرزشی یا شوک گشتاور در زنجیره و سیستم در یک زمان اتفاق می افتد. با این اصل می توان پی برد که یک کوپلینگ هیدرولیکی از جمله محصولاتی است که برای کاهش فشار و افزایش راندمان استفاده شده و طول عمر دستگاه های مختلف را افزایش خواهد داد. همچنین کوپلینگ های ثابت جزوی از اجزای درایو هستند و عمدتا با وجود اتاقک های حجمی که درون آن ها مایع روان وجود دارد، تمایز می یابند. کنترل و تخلیه موثر این قطعات تاثیرات تعیین کننده ای بر عملکرد و راه اندازی یک موتور دارد و در نتیجه می بایست متناسب با تقاضا و نیاز یک طرح درایو از نوع و ظرفیت مشخصی از کوپلینگ هیدرولیکی استفاده نمود.

این محصولات اگرچه به طور عمده برای شروع روان و نرم، محدود نمودن گشتاور و کاهش رفتار لرزش درایو مورد استفاده قرار می گیرند اما می بایست کارایی هر کدام از آن ها را در طرح های مختلف بررسی نمود. به همین دلیل است که متخصصان پیشنهاد می کنند تا پیش از تهیه این محصول درباره ی نوع کوپلینگ مورد نیاز ابتدا مشورت شود. اطلاعاتی که در طول این فرآیند به دست می آید می تواند تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کارایی بگذارد و به همین خاطر می بایست پیش از هر اقدامی از آن ها استفاده نمود. ویژگی ها و مشخصات کوپلینگ هیدرولیکی در برند های مختلف متفاوت است و به همین علت طول عمر هر کدام به صورت جداگانه تعیین می شود. یافتن محصولی که مطابق با استاندارد های جهانی تولید و عرضه شده است از فروشگاه های معتبر می تواند نتایج دلخواهی را برای راه اندازی یک پروژه به دنبال داشته باشد.